Konkursi "Eesti kaunis kodu" tänavused võitjad Viljandimaal

5.09.16

Tänavusel konkursil osales kuus Viljandimaa kohalikku omavalitsust ja kokku esitati 14 nominenti.

Kokkuvõtvalt võib tänavust konkurssi iseloomustada sõnadega: aastatepikkune töörõõm, lihtsus ja maakivide kasutamine aia kujunduses.

 

Selle aasta maakonna konkursi võitjad on:

Valentine ja Kalle Teori eramu Võhma linnas Kirsi tänav 4

Perekond Õmbluse kodu Mustla alevikus, Kooli tänav 2, Tarvastu vald

Perekond Kleini maakodu Tömbi külas Viljandi vallas

Üleriigilise tunnustuse sai Viljandi linnas muinsuskaitse alal Tartu tn 48 asuv restaureeritud kortermaja

 

 

Valentine ja Kalle Teori linnakodu

Suhteliselt väikesele krundile kujundatud suvilast on saanud linnakodu, kus eeskujulikult korras elamut ümbritseb läbimõeldud haljastus.  Sõltumata aastaajast on aias värviküllust. Krunti läbiv kraav on oskuslikult kujundatud aia oluliseks osaks. Mugavaks  puhkevõimaluseks on aeda loodud õdus grillinurk.

 

 

 

 

Perekond Õmbluse linnakodu

Mustla alevis asuvat koduaeda iseloomustavad peenusteni sätitud detailid ja voolav vesi. Maja ümber on oma koht nii ilutaimedel, tarbeaial kui ka hooldatud muruplatsil, mis moodustavad maitseka koosluse.

Igal aastal on pilgupüüdjateks terves koduaias ühes värvitoonis ja sordis suvelilleamplid ning eksootilise välimusega kannad. Eesaeda kaunistavad purskkaev, roosipeenrad ja kividega koosluses olevad okaspuuvormid. Lisaks teistele taimedele täiendavad koduaeda ka vanad au sees olevad püsililled. Terves aias olevatel istumiskohtadel on hea võimalus jalga puhata ja nautida lilleilu.

 

 

 

 

Perekond Kleini maakodu

Põispuudega ümbritsetud vana talukoht on saanud neljateistkümne aastaga uue ilme. Aed, mida iseloomustab lause: Lihtsuses peitub võlu! Aias on palju avarust ja maalilist krunti kaunistab suur tiik.

 

 

 

 

Tartu tänav 48 kortermaja

19.sajandil ehitatud puidust äri- ja elumaja laia rõhtlaudise aknakarniiside ja tahvelustega, mis paikneb Viljandi oruveerel ajaloolise Tartu tänava ääres. Majal on rohkelt sepisteid ja privaatne hästi planeeritud siseõu. Tiit Veiberi eestvõttel renoveeriti maja 2004. aastal ning 2015.aastal värviti uuesti fassaad ja puhastati katust.  Maja ja õueala said valmis aastal 2004 ning need näevad praegu välja samasugused, kui siis. Majas on 5 korterit.