Konkursi "Kaunis Eesti kodu 2012" võitjad Viljandimaal

2012. aasta Kauni Eesti kodu konkursile esitati Viljandimaal kokku ligi 30 kandidaati, mille hulgast maakondlik komisjon valis välja ning otsustas presidendile auhindamiseks esitada neli.

 

Kodukaunistamise Viljandimaa komisjon otsustas tunnistada konkursi "Kaunis Eesti kodu 2012" võitjateks maakonnas ja esitada tunnustamiseks Eesti Vabariigi Presidendile:

 

Piret ja Andres Ahosepp – Pupsi elamu, Välgita küla, Saarepeedi vald

Karin ja Indrek Jõgisoo – Sakala 29, Viiratsi alevik, Viiratsi vald

Ireene ja Madis Olm – Konna kinnistu, Sinialliku küla, Pärsti vald

Viiratsi lasteaed Rüblik – Nooruse 3, Viiratsi alevik, Viiratsi vald

 

Viljandimaa viieteistkümnest omavalitsusest kümme esitasid konkursile kokku 25 objekti. Nende hulgas oli 17 kaunist maa- ja linnakodu ja üks korterelamu. Samuti olid esindatud lasteaed, küla infopunkt, kaks tootmiskompleksi, külaplats, noortekeskuse vabaajaväljak ja koolikompleks. Seejuures esitasid Pärsti ja Tarvastu vald igaüks neli objekti, Abja, Kolga-Jaani, Suure-Jaani ja Viiratsi vald igaüks kolm objekti, Mõisaküla linn kaks objekti ning Paistu ja Saarepeedi vald ning Viljandi linn igaüks ühe objekti. Lisaks oli heakorrakonkursil esindatud üks alevik ning üks omavalitsus tervikuna.

 

Komisjoni esimehe, Viljandi maavalitsuse majandusarengu peaspetsialisti Jane Lumiste jutu järgi oli konkursil esindatud suur hulk tasavägiseid kandidaate ning komisjonil oli valikut teha üpris keeruline, kuid otsus sündis siiski üksmeelselt. Lumiste sõnul kinnitas konkurss taas, et aastatega on kodukaunistamise tase Viljandimaal ühtlaselt paremaks muutunud ning otsustamise juures oli üheks määravaks teguriks just stiilipuhas tervikpilt.

 

Ühtlasi ärgitas komisjoni esimees kõiki maakonna omavalitsusi edaspidigi kohalikke kodukaunistamise ja heakorrakonkursse korraldama, sest need annavad tugeva aluse ka üle-eestilistel mõõduvõtmistel kaasa lüüa.

 

 

Konkursi "Kaunis Eesti kodu 2012" võitjad Viljandimaal (pildid):

 

 

Piret ja Andres Ahosepa kodu Välgita külas Saarepeedi vallas

 

Kunagisse talukompleksi rajatud kodus on säilitatud ajalooline taluõue struktuur ning leitud rakendus kõikidele hoonetele. Maja ümber on oma koht nii värvikirevatel ilutaimedel, hooldatud muruplatsil kui detailselt läbimõeldud tarbeaial, mis kokku moodustavad maitseka koosluse.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karin ja Indrek Jõgisoo kodu Viiratsi alevikus Viiratsi vallas


Suhteliselt väikesele krundile kujundatud linnakodu, kus eeskujulikult korras elamut ümbritseb läbimõeldud haljastus. Aiandushuviline pere on osa taimi grupeerinud liigiti ja rajatud nõnda samaliigiliste taimede peenrad. Huvitavate võtetega on aiapidamise praktiline pool – kasvuhoone – seotud ilutaimedega. Pilku püüab lillepeenrana mõjuv maasikapeenar oma lopsakate taimedega.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Perekond Olmi kodu Sinialliku külas Pärsti vallas


Kümnekonna aastaga on lagedale kohale kujundatud kaunis maakodu, mis koosneb palkelamust ja abihoonetest. Kompleksi ilmestab tiik mõnusa saunaga. Suure hoolega kujundatud kiviktaimla puhul võib iga taime ja iga kivi juures hoomata läbimõeldust ja detailitäpsust.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viiratsi Lasteaed Rüblik Viiratsi alevikus Viiratsi vallas
Lasteaia juhataja Luive Rehand


Värskelt renoveeritud lasteaed on kodune ja hästi hooldatud.  Haljastuse ning kirevate ja rõõmsameelsete atraktsioonide sobitamise juures on oskuslikult ära kasutatud maja ümber olevat looduskaunist ümbrust ja maastiku reljeefi. Huvitava detailina mõjuvad kunagisest viljaaiast kasvama jäänud õunapuud.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pildid: Viljandi maavalitsus