Uudised ja teated

« Tagasi

Riigihange "Avalik bussiliinivedu Viljandi maakonnas"

Riigi Tugiteenuste Keskus koostöös Viljandi maavalitsuse ja Maanteeametiga kuulutas välja riigihanke "Avalik bussiliinivedu Viljandi maakonnas".

Hanke eesmärgiks on hankelepingu sõlmimine  sõitjate veoks Viljandi maakonna bussiliinidel eeldatavalt perioodil 01.07.2018 - 30.06.2026.  Avaliku liiniveo teenus hõlmab muuhulgas sõidupiletite müüki, infotelefoni teenuse pakkumist, bussipeatustesse sõiduplaanide paigaldamist ja muid avaliku teenindamise kohustusega kaasnevaid teenuseid.

 

Maakonna kehtivad bussiliiniveo avaliku teenindamine lepingud lõpevad 30.06.2018.

 

Viljandi maavalitsuse arengu- ja planeeringu osakonna juhataja Kaupo Kase sõnul on välja kuulutatud hankes mitu muutust võrreldes praeguste kehtivate avaliku liiniveo lepingutega. Kui praegu toimub Viljandimaal liinivedu kolmes erinevas liinigrupis, siis tulevikus hakkab see toimuma ainult ühes grupis, mille  maht ühes aastas on ca 2,7 miljonit liinikilomeetrit. Kasutusele võetakse üle maakonna ühtne piletisüsteem. Lisandub piletimüügi internetikeskkond, mis võimaldab sõitjatel laadida raha sõidukaardile, osta perioodipileteid, isikustada oma sõidukaarti, kontrollida oma sõidukaardi saldot, perioodipileti kehtivust jne. Kui hetkel on lubatud kasutada kuni 15 aasta vanuseid busse, siis uues lepingus saab olema kirjas, et bussi vanus ei tohi olla rohkem kui 10 aastat.  

 

 

Hanke viide Riigihangete registris : https://riigihanked.riik.ee/register/hange/185468

 

 

 

Info

Kaupo Kase

Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja

Viljandi maavalitsus

5152723