Uudised ja teated

« Tagasi

Maavalitsus tähistas koos Minden-Lübbecke kolleegidega koostöö 25. aastapäeva

Baltisakslane  Richard Werncke, kelle sünnikoht on Viljandis, tuli juba enne  Eesti Vabariigi iseseisvumise algust Saksamaal Minden-Lübbeckes välja ideega, et sakslased võisid Eestit abistada ja toetada. Tagantjärele tundub ka sakslastele endilegi uskumatu, et selline ettepanek väga lihtsalt ja ruttu muidu pikalt kaalutlevate sakslaste hulgas üksmeelset heakskiitu leidis.

 

Eile, 29. juunil, mööduski 25 aastat päevast, mil  Viljandi ja Minden-Lübbecke maavalitsused kirjutasid all koostöölepingu, millega pooled võtsid kohustuse teha koostööd ja vahetada mõtteid kahe maakonna volikogude ja valitsuste vahel.

 

Täna saab tõdeda, et koostöö on 25 aasta jooksul olnud tõesti tihe. Suuremad delegatsioonide vahetamised on iga 5 aasta tagant – kord võtab külalisi vastu Eesti pool ja siis jälle Saksamaa. Sisuline koostöö, eriti kultuuri ning spordi alal ja ametnike suhtlus on iga-aastane ja pidev. Mõlemad pooled võõrustavad vastastikku erinevaid kollektiive ning teise poole ametnikke kogemuste vahetamisel.

 

Koostöölepingus küll ei nimetatud, kuid 90-ndate alguse oli kõige suurem tugi Viljandimaale saadetud abikoormad. Kõik kulus ära: rõivad, toiduained, sotsiaalvahendid ja haiglavoodid.

Eestis iseseisvuse taastamise järgselt said Saksamaalt suurt tuge talusid taastavad põllumehed.

 

Koostöölepingu allakirjutamise 25. aastapäeva tähistamiseks viibis Minden-Lübbecke delegatsioon Viljandimaal.

10. juunil toimud Viljandi maavanema vastuvõtul Õisu mõisas tõotasid pooled, et vaatamata maavalitsuste lõpetamisele jääb Minden-Lübbecke ja Viljandi maakonna sõprus kestma.

 

Suur aitäh Minden- Lübbecke kolleegidele! Nende abi ja tugi oli 90-ndate alguses hindamatu väärtusega.

 

Eriline viljandimaalaste tänu ja  kummardus kuulub muidugi  Richard Wernckele, kes pidi ametliku koostöölepingu allakirjutamise järgselt kohe siitilmast lahkuma.

 

4. juulil möödub 25 aastat Richard Werncke surmast. Tänuks viib Viljandi  Maavalitsus surmapäeval Richard Werncke hauale mälestuskimbu.