Ühistranspordi uudised ja teated

Maaõpilaste tasuta bussisõidu kiipkaardid aktiveeritakse 28. augustist

Viljandi maapiirkonna kooliõpilastele on bussisõit maaliinidel aktiveeritud kiipkaardiga jätkuvalt tasuta. Kaartide väljastamisega tegeleb Viljandimaa Omavalitsuste Liidu büroo.  

 

Viljandi maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kaupo  Kase sõnul tuleb kõikidel õpilastel, kellel on kiipkaardid olemas juba eelmisest õppeaastast, neid kohe ka kasutama hakata.

„On mõistetav, et esimese klassi õpilastel kiipkaarte veel ei ole ning samuti võib juhtuda, et mõnel õpilasel on kaart lootusetult kadunud. Kaardi saamiseks tuleb koheselt pöörduda klassijuhataja poole, kes info ise või koolis kokkulepitud isiku kaudu kohalikule omavalitsusele edastab.  Omavalitsus kui teenuse tellija ja rahastaja edastab andmed Omavalitsuste Liidule ning erinevate omavalitsuste koondandmed lähevad tellimuse täitjale, ehk bussifirmale." selgitas Kase

 

Septembrikuu jooksul täpsustatakse õpilaste nimekirju. Eesmärk on saavutada hiljemalt 1. oktoobriks  olukord, et kõikidele tasuta sõitvatele õpilastele oleksid toimivad kiipkaardid väljastatud. Bussikontrollid jätkavad oma tavapärast tööd ka septembris, kuid on maaõpilaste sõitude suhtes mõistvad. Kui õpilasel puudub 1. oktoobril sõiduõigust tõendav kiipkaart, peab ta ostma bussijuhilt pileti.

 

- Õpilase sõidukaardiga (elektrooniline kiipkaart) registreeritud sõidu eest tasub kohalik omavalitsus või kool vedajale lepingu alusel.              

- Sõidukaardi puudumisel on  pileti hind õpilasele maaliinidel 50 senti.

 

 

 

Lisainfo:

Kaupo Kase

Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja

Viljandi maavalitsus

Tel: 515 2723

 


Koolivaheaeg muudab busside graafikuid

Seoses suvise koolivaheajaga toimuvad bussiliikluses igaaastased muudatused suveperioodiks.

 

Alates 11.juunist ei ole käigus linnalähiliin nr. 7 Männimäe – Paalalinn – Männimäe.

 

Alates 17. juunist sõidavad kõik maakonna bussiliinid koolivaheaja sõiduplaanide järgi ning käigus ei ole järgmised liinid:

Nr 12  Viljandi – Holstre – Mõnnaste – Väluste - Mustla

Nr 13  Viljandi – Metsküla – Kildu – Suure-Jaani

Nr 21  Viljandi – Ramsi - Viljandi

Nr 36A  Viljandi – Karula – Auksi – Saarepeedi – Karula – Viljandi

Nr 43A Kärstna – Mustla – Kärstna – Pahuvere - Kärstna

Nr 54  Viljandi – Paistu – Õisu – Abja-Paluoja - Mõisaküla

Nr 63  Viljandi - Kõpu

Nr 66  Viljandi – Viiratsi – Sillaotsa - Viljandi

Nr 67  Karksi-Nuia – Ainja – Karksi – Kärstna – Karksi-Nuia

Nr 68  Viljandi – Pärsti - Viljandi.

 

Bussiliinil nr  16 jääb käima kell 14:20 Suure-Jaanist väljuv liin, mis sõidab Pikkmetsa peatuseni kolmapäeviti ja reedeti.

 

Maakonna õpilaskaardid suletakse alates 23. juunist ja avatakse uuesti 1. septembrist.

 

Bussiliin nr 15A Viljandi – Vana-Võidu - Viljandi ei ole käigus alates 26.juunist kuni 31. augustini 2017. 

 

 

Info:

Ühistranspordi järelevalve spetsialist Anne Kaljapulk

tel 433 0411

 

 


Alates 27. maist toimuvad muudatused linnaliinide bussigraafikutes

Seoses Viljandi – Tallinn rongide sõiduplaanile lisanduvate reisidega muutuvad alates 27. maist bussiliinide nr 9 ja nr 8 sõidugraafikud.  

Bussiliini nr 9 väljumised tööpäevadel Viiratsi peatusest kell 11.56 ja 20.40 jäävad ära ning lisanduvad bussiliini nr 8 väljumised Viiratsi peatusest kell 11.52 ja 20.40. Kell 11.52 väljuvale reisile lisandub sissesõit Peetrimõisasse ja kell 20.40 väljuval reisil jääb Peetrimõisasse sissesõit ära.   

 

Bussiliini nr 9 väljumised tööpäevadel Kirikumõisa peatusest kell 12.20 ja 21.05 jäävad ära ning nende asemel väljub bussiliin nr 8 Raudteejaama peatusest kell 12.14 ja 20.57. Kell 12.14 väljuvale reisile lisandub sissesõit Peetrimõisasse.

 

Bussiliini nr 9 väljumised laupäeviti ja pühapäeviti Viiratsi peatusest kell 11.55 ja 19.24 asendatakse väljumistega kell 11.54 ja 19.30.

Väljumised Kirikumõisa peatusest kell 12.30 ja 19.45 asendatakse väljumistega Raudteejaama peatusest kell 12.16 ja 19.50. Kell 12.16 väljuvale reisile lisandub sissesõit Peetrimõisasse.

 

Uued sõiduplaanid on jälgitavad portaalis Peatus.ee ja Maavalitsuse kodulehel https://viljandi.maavalitsus.ee/busside-ajad

 


Riigihange "Avalik bussiliinivedu Viljandi maakonnas"

Riigi Tugiteenuste Keskus koostöös Viljandi maavalitsuse ja Maanteeametiga kuulutas välja riigihanke "Avalik bussiliinivedu Viljandi maakonnas".

Hanke eesmärgiks on hankelepingu sõlmimine  sõitjate veoks Viljandi maakonna bussiliinidel eeldatavalt perioodil 01.07.2018 - 30.06.2026.  Avaliku liiniveo teenus hõlmab muuhulgas sõidupiletite müüki, infotelefoni teenuse pakkumist, bussipeatustesse sõiduplaanide paigaldamist ja muid avaliku teenindamise kohustusega kaasnevaid teenuseid.

 

Maakonna kehtivad bussiliiniveo avaliku teenindamine lepingud lõpevad 30.06.2018.

 

Viljandi maavalitsuse arengu- ja planeeringu osakonna juhataja Kaupo Kase sõnul on välja kuulutatud hankes mitu muutust võrreldes praeguste kehtivate avaliku liiniveo lepingutega. Kui praegu toimub Viljandimaal liinivedu kolmes erinevas liinigrupis, siis tulevikus hakkab see toimuma ainult ühes grupis, mille  maht ühes aastas on ca 2,7 miljonit liinikilomeetrit. Kasutusele võetakse üle maakonna ühtne piletisüsteem. Lisandub piletimüügi internetikeskkond, mis võimaldab sõitjatel laadida raha sõidukaardile, osta perioodipileteid, isikustada oma sõidukaarti, kontrollida oma sõidukaardi saldot, perioodipileti kehtivust jne. Kui hetkel on lubatud kasutada kuni 15 aasta vanuseid busse, siis uues lepingus saab olema kirjas, et bussi vanus ei tohi olla rohkem kui 10 aastat.  

 

 

Hanke viide Riigihangete registris : https://riigihanked.riik.ee/register/hange/185468

 

 

 

Info

Kaupo Kase

Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja

Viljandi maavalitsus

5152723


Ajutised muudatused ühistranspordis 30.aprillil ja 1. mail

Seoses raudteel tehtavate remonttöödega toimuvad 30.aprillil ja 01. mail ajutised muudatused rongide  väljumisaegades.

 

30. aprillil ja 01.mail  väljub rong  Viljandist Tallinna kell 06.18  senise kell 06.28  väljumise asemel.  Seoses antud muudatusega väljuvad  antud päevadel linnalähiliini nr. 9 bussid Viiratsist kell 05:55 senise kell 06:00 väljumise asemel ja läbivad kõiki peatusi 5 minutit varem.

 

Ajutised rongiaegade muudatused on leitavad ka Elroni kodulehel elron.ee/

 

Seoses 88.Suurjooksuga ümber Viljandi järve on liikluseks suletud 30.aprillil kell 12.00 – 15.00 ja 1. mail kell 9.00 – 15.00 Tartu tn. ja Aasa tänava parkla. Antud päevadel ja ajavahemikel ei teeninda linnalähiliinid nr 2 ja 2A Kõrgemäe ja Järve bussipeatusi.