Rahvuslik programm "Eesti kaunis kodu"

30.11.16

MTÜ Eesti Kodukaunistamise Ühendus (EKKÜ) on võtnud vastutuse 1936. aastal riigivanem Konstantin Pätsi poolt algatatud ja 1997. aastal president Lennart Meri poolt taasalgatatud kodukaunistamise liikumise eest.

 

Senise tegutsemise jooksul on korraldatud üleriigilisi kodukaunistamise konkursse ning esitatud Vabariigi Presidendile autasustamiseks üle 1100 kauni kodu.

 

Eesti Kodukaunistamise Ühendus organiseerib konkurssi "Kaunis kodu" alates 1999. aastast, alates 2005. aastast konkurssi "Kaunis Eesti kodu".  Alates 2012. aastast on konkursi nimi "Eesti kaunis kodu". Eesti Kodukaunistamise liikumise patroon on Eesti Vabariigi president. Kõik maakonnad ja neli suuremast linna (Narva, Pärnu, Tallinn ja Tartu) esitavad igal aastal juuni alguseks EKKÜ-le neli parimat kodu, keda Vabariigi President tunnustab Eesti taasiseseisvumispäeva paiku.

 

Maakondlikul konkursil osalevad kohalike omavalitsuste esitatud nominendid.

 

EKKÜ tegevuse eesmärk on aidata kaasa Eestimaa kaunimaks muutmisele, ühise elukeskkonna korrastamisele ja meie kodukultuuri arendamisele. 2011. aastal koostas EKKÜ rahvusliku programmi "Eesti kaunis kodu", mille eesmärgiks on ühiskonna laiem kaasamine kodukultuuri arendamisse.

 

Viljandi maakondliku konkursi korraldajaks on Viljandi maavalitsus.

 

 

Konkursi juhendid:

http://www.iluskodu.ee/konkursid.php