Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonil 605 4750.

Nukikese seafarmis on karantiin lõppenud

Viljandimaa Veterinaarkeskuse ettepaneku alusel on eriti ohtlik loomataud, sigade Aafrika katk, haiguskoldes likvideeritud.

 

Viljandi maavanema 11.11.2015 korraldusega lõpetati karantiin OÜ Nukike seafarmis Pikru külas, Tarvastu vallas.  Kehtestatud ohustatud ja järelevalvetsoonid on tühistatud.

Kahes seafarmis lõpetati karantiin

Viljandimaa Veterinaarkeskus tegi maavanemale ettepaneku lõpetada karantiin veel kahes seafarmis, kus sigade Aafrika katk on likvideeritud.

 

Viljandi maavanema 27.10.2015 korraldusega lõpetati karantiin Vooru farmis Tarvastu valla Vooru külas ja Kile talus Viljandi valla Tobraselja külas. Kehtestatud ohustatud ja järelevalvetsoonid on tühistatud.

Kolmes seafarmis on karantiin lõpetatud

Viljandi maavanema 9.10.2015 korraldusega lõpetati sigade Aafrika katku diagnoosimise  tõttu kehtestatud karantiin Paugo farmis Viljandi valla Ridaküla külas, Lohu farmis Kolga-Jaani valla Leie külas ja Viljandi vallas Kibeküla külas Jänesel asuvas farmis. Samuti tühistati kehtestatud  ohustatud ja järelevalvetsoonid.

 

Vastava kirjaliku ettepaneku tegi maavanemale Viljandimaa Veterinaarkeskus, kelle andmetel on  sigade Aafrika katk nimetatud haiguskolletes likvideeritud.